Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu (3 IV 2022 r.)

Dzisiaj o godz. 15.30 zmianka różańcowa. Składka jest na wykończenie kościoła i plebanii. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne na  stoliku  po 7 zł.

Zapraszamy na Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki o 17.15.  Tym razem poprowadzi ją nasza młodzież oazowa.

Prosimy nie odkładać spowiedzi w Wielkim Poście na ostatnią chwilę. Można z niej korzystać podczas Mszy św. w tygodniu i w niedzielę. Nie będzie spowiedzi w Wielkim Tygodniu z udziałem księży z całego dekanatu.

W sobotę najbliższą (przed Niedzielą Palmową) będziemy odwiedzać chorych ze spowiedzią i Komunią św.,

W sobotę w kościele św. Marcina podczas Mszy św. o godz. 16.00 do funkcji lektora pobłogosławionych zostanie 26 ministrantów z parafii naszego dekanatu, w tym 6 z naszej.

W przyszłą niedzielę – Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę na krzeszowickim Rynku, o godz. 12.15. Zachęcamy do przygotowania palm.

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz własnoręcznie przygotowanych stroików świątecznych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10.04 po każdej Mszy Świętej przed kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym w naszej parafii.

W niedzielę Palmową Siostry z Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego będą rozprowadzać palmy przed kościołem, a dochód będzie przeznaczony na misje kapucyńskie.

Również w niedzielę Palmową o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy z kościoła św. Marcina ulicą Parkową, Apteczną, Szkolną i Żbicką do nowego kościoła. Serdecznie zapraszamy

Z tyłu kościoła po lewej stronie jest skarbonka przeznaczona na jałmużnę postną. W tym roku w całości zostanie ona przekazana na pomoc Ukrainie i uchodźcom.

W ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz osobom pozostającym w swoim kraju nasza parafia przekazała transportami rzeczy do Sambora, do Nadwórnej oraz do domu dziecka w Odessie. Zostały one przekazane tamtejszym mieszkańcom oraz walczącym żołnierzom. Wspieramy także na bieżąco osoby z Ukrainy przebywające w Krzeszowicach. W sumie przekazaliśmy ok. 300 kg żywności, ponad 4000 szt. materiałów opatrunkowych, 50 szt. kocy i śpiworów, 85 szt. ręczników i ponad 500 szt. ubrań. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa zbiórka żywności i środków czystości, które w tym tygodniu zostaną w całości przeznaczone na świąteczne paczki dla osób potrzebujących w naszej parafii. Przyniesione rzeczy można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła do przyszłej niedzieli 10.04 włącznie. Za wszelkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Zwolniły się 3 miejsca na pielgrzymkę do Fatimy od 17 do 24 maja. Zgłoszenia w tym tygodniu u ks. dziekana.

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej; rozpocznie się w piątek 8 kwietnia 2022 r. w  kościele św. Marcina  Mszą świętą o godz. 19.00. W rejonie krzeszowickim przygotowano 6 tras o długości od 20 do 59 km. Szczegóły dotyczące tras, rejestracji można znaleźć na plakatach, stronie internetowej EDK oraz Facebooku.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Krzemionki, Stopki, Szarych Szeregów i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Helenę Kamińską….. wieczny odpoczynek….