Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Zwykła (5 II 2023 r.)

Dziś zmianka różańcowa o godz. 16.15. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

Dzisiaj również w domu parafialnym przy kościele św. Marcina o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju.

W najbliższą sobotę 11 lutego wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Chorych. W związku z tym, 11 lutego w sobotę, zapraszamy na nasz parafialny dzień chorego. Od 9,00 będzie spowiedź o godz. 10.00 Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Po Mszy św. Grupa Charytatywna zaprasza na poczęstunek w kaplicy. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przewozie osób starszych i chorych do kościoła.

Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach informuje o akcji poboru krwi 9 lutego w czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach w godz. Od 9 do 11. Organizatorzy proszą o zabranie dowodu osobistego.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Na Skarpie, Reymonta, Różanej Doliny, Stopki, Szarych Szeregów, Wyzwolenia, Żbickiej, Paczółtowic i Róża św. Rodziny. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

Piątek  – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Sobota – wspomnienie N.M.P. z Lourdes