Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Zwykła (19 II 2023 r.)

Dzisiaj rozpoczynamy  40-godzinne nabożeństwo. Po Mszy św. o godz. 11.00, do Mszy św. wieczornej będzie trwać wystawienie Najświętszego Sakramentu, a potem, w poniedziałek i wtorek – od godz. 7.30 do 18.00. Róże różańcowe podejmują adoracje w tym czasie. Zachęcamy wszystkich do adoracji Najświętszego Sakramentu w te święte dni.

Dzisiaj Grupa Charytatywna z naszej parafii świętuje 5-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowane zostały małe podziękowania dla parafian, które członkowie grupy będą rozdawać pod kościołem po każdej Mszy Świętej. Również z tej okazji w prawej nawie kościoła można oglądać wystawę podsumowującą 5 lat działalności Grupy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy sprzedaż wielkanocnych baranków Caritas. Można je nabyć codziennie przez cały Wielki Post w prawej nawie kościoła w cenie 8 zł. Przy tej okazji można również złożyć ofiarę na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

Jak już informowaliśmy nasza Parafia organizuje nocne czuwanie na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Wyjazd w piątek 10 marca o godz. 17:00, czas wolny na kolację, następnie Apel Jasnogórski i rozpoczęcie czuwania, które potrwa do 4:00. W czasie czuwania będzie dostępna sala, gdzie każdy w dowolnym momencie będzie mógł wyjść odpocząć, coś zjeść. Zapisy z wpłatą 40 zł w zakrystii. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy!

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4.06).

W Środę Popielcową 22 lutego spotkanie do bierzmowania dla kl. VI, VII, VIII. Rozpoczęcie o godz. 18:00 Mszą Świętą, a potem konferencja.

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki o 17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Przed Gorzkimi Żalami o 15.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Janusz Pasternak – wikariusz od św. Marcina.

W soboty 25 lutego o godz. 9 w kościele zbiórka kandydatów na ministrantów i lektorów.

Kandydatki do scholii zapraszamy na spotkania w piątki o 16 w salce na plebani. Zapraszamy również młodzież do naszej Oazy Młodzieży. Spotkania odbywają się w piątki w salce na plebanii o godz. 19:00.

Nasza młodzież oazowa zaprasza na kolejny Wieczór Adoracji w następną niedzielę 26 lutego o godz. 18:00.  

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Polaczka, Żwirki i Wigury, z Czernej i z ul. Lipskiej w Krakowie.  Serdeczne Bóg zapłać.