Ogłoszenia Duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła (27 II 2022 r.)

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek i wtorek – od godz. 7.30 do 18.00.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12.06).

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki o 17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Przed Gorzkimi Żalami o 15.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Jan Jelonek.

W piątek wypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Jest to jednocześnie  I-szy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.

Prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin w pierwszy piątek.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 – zmianka różańcowa. Składka będzie przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W związku z sytuacją na Ukrainie Grupa Charytatywna zgodnie z zarządzeniem Episkopatu kwestuje przez kościołem na pomoc humanitarną oraz uchodźców z Ukrainy.

Ponadto prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, które  zostaną przeznaczone dla uchodźców, którzy już teraz znaleźli schronienie na terenie naszej parafii. Zbieramy m.in. żywność, środki czystości, ręczniki, nową pościel. Szczegółowa lista rzeczy jest dostępna w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Rzeczy można składać do pudeł znajdujących się z tyłu naszego kościoła.

Również Maltańska Służba Medyczna w Krzeszowicach organizuje błyskawiczną zbiórkę darów dla Ukrainy. Dary takie jak: koce, pościel, śpiwory, środki opatrunkowe, środki dezynfekcyjne można składać dzisiaj i w poniedziałek do 20.00 przy ul. Targowej 9. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie Facebooku.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Polaczka, Powstańców Śląskich, Szarych Szeregów, Wyzwolenia, Żbickiej i z ul. Kobierzyńskiej w Krakowie. Bóg zapłać

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Tadeusz Stach, Tomasz Baran, Bronisława Kusz, Ryszard Kisielak, Stanisław Mitka… Wieczny odpoczynek…