Ogłoszenia Duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie (21 V 2023 r.)

Dziś przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

Dziś nasza parafia przeżywa Pierwszą Komunię św. dzieci z klas 3.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

Zapraszamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

W piątek 26 maja wypada 4 piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.

W następną sobotę 27 maja zapraszamy na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 20:00. W ramach czuwania: Droga Światła, Konferencja, Wieczór Uwielbienia. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W następną sobotę 27 maja wyruszy Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Siedlca organizowana przez Siostry Duszy Chrystusowej. Organizowana jest grupa z naszej parafii, zapisy do dziś w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Polnej, Powstańców Śląskich, Żbickiej, z ul. Kazimierza Wielkiego w Tenczynku i z Miękini. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

Środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tym razem tygodnik Niedziela pisze o problemie kary śmierci, eksperymencie zmiany płci wśród nieletnich oraz polecamy cotygodniowy dodatek Bliżej życia z wiarą. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o odnowie życia parafialnego, modlitewnej reformie Kościoła, oraz potrzebie sztuki sakralnej.