Ogłoszenia Duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie (29 V 2022 r.)

Dzisiaj wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.  Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej kwestuje przed kościołem na pomoc dla najuboższych z naszego miasta.

We wtorek zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17.30.

Nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i święta i godz. 16.30.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

Prosimy zgłaszać chorych na pierwszy piątek. Odwiedziny od godz. 9.00.

W następną niedzielę odbędzie się rocznica pierwszej Komunii św. na Mszy o godz. 11.00.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na dokończenie budowy plebanii i kościoła..

Parafia św. Marcina organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 12. do 18. października b.r. Koszt 1850 zł i od 750 do 830 USD – w zależności od liczebności grupy. Zgłoszenia u ks. dziekana Andrzeja Szczotki.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Dąbrowskiego, Okrężnej, Reymonta, Stopki, Szarych Szeregów, Żbickiej, Żołnierzy Września i pielgrzymi do Częstochowy. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek         – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Środa           – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Piątek           – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

W ramach Małopolskiego Zielonego Tygodnia, 3 czerwca w piątek od godziny 16.00 do 19.00 na Skwerku między ul. J. Dąbrowskiego w Krzeszowicach, a kościołem św. Jana Pawła II odbędzie się ekologiczna akcja zorganizowana przez Gminę Krzeszowice.

W programie między innymi zbiórka makulatury w zamian za sadzonkę, miasteczko rowerowe, a o godz. 17:30 otwarcie ścieżki rowerowej i punkt konsultacyjno – informacyjny programu „Czyste powietrze”

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Jana Wróbla… wieczny odpoczynek….