Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła (19 VI 2022 r.)

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Romualda, opata. Procesja eucharystyczna po kościele o 16.30.

Dzisiaj o godz. 18.00 nasza młodzież oazowa zaprasza na ostatni Wieczór Adoracji. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Również dziś po każdej Mszy Świętej ministranci i schola zbierają ofiary na parafialne rekolekcje wakacyjne.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się spotkanie autorskie z ks. dr Stefanem Misińcem, autorem książek o Ziemi Świętej.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym).

W piątek 24 czerwca o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą na zakończenie roku duszpasterskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków grup parafialnych. W Najświętszym Sercu Jezusa złóżmy owoce tego roku formacyjnego.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla kl. I-III Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w naszym kościele w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00, a dla uczniów kl. IV-VIII o godz. 18.00. Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkół i rodziców.

W piątek 24 czerwca jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; wypada IV piątek miesiąca, o 17.30 będzie procesja po kościele z nabożeństwem czerwcowym, a zaraz po procesji  nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa z koronką do Miłosierdzia Bożego.

W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W następną niedzielę w kościele św. Marcina o godz. 12.00 będzie Msza św. dziękczynna za posługę proboszczowania w Krzeszowicach ks., Andrzeja Szczotki.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul Dąbrowskiego, Polnej i Szarych Szeregów. Serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek         – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek             – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela