Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła (20 VI 2021 r.)

Dziś przypada wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego.

Przypominamy, że od dziś zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. udzielona na czas pandemii. Uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej i świątecznej jest nakazem moralnym pod grzechem ciężkim.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, na dofinansowanie rekolekcji parafialnych dla młodzieży. Młodzież zebrała 2200 zł

W przyszły piątek 25 czerwca serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz ich rodziny na Mszę Świętą o godz. 18:00, którą uroczyście zakończymy rok duszpasterski, dziękując Bogu za wszelkie dobro i zawierzymy owoce tego czasu.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek 25 czerwca o godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach.

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej na placu przed kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie prowadzonego przez polskie siostry zakonne. Równocześnie rozpoczynamy zbiórkę darów dla tego hospicjum, która potrwa do niedzieli 4 lipca włącznie. Zbieramy m.in. bandaże, rękawiczki i strzykawki. Dokładna lista potrzebnych rzeczy znajduje się w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkie rzeczy można składać do pudel położonych z tyłu kościoła.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Legionów Polskich, Polaczka i Zacisze. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika
Czwartek     – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Janinę Chylewską…….Wieczny odpoczynek……