Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła (26 VI 2022 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

Dziś o godz. 12.00 w kościele św. Marcina będzie Msza św. dziękczynna za posługę proboszczowania ks. dziekana Andrzeja Szczotki, który z dniem 1.lipca przechodzi na emeryturę.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach. Rozpoczynamy okres wakacyjny. W tym czasie kancelaria parafialna będzie czynna w środy od 8.30 do 9.30 i w czwartki od 17.00 do 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do  i od godz. 16.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek, lecz korzystać przed Mszami  św. w ciągu tygodnia.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka w tym dniu jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Ministranci i schola w ubiegłą niedzielę zebrali na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych 2572 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Zarząd Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej w Krzeszowicach zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze członków zespołu w domu parafialnym.

I termin zebrania: 3 lipca (niedziela), godz. 10.00

II termin: 3 lipca godz. 10.15

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – od 12 do 18 października. Zgłoszenia u ks. dziekana Andrzeja Szczotki.

1. lipca odbędzie się XXX Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Szarych Szeregów(2) i Na Wzgórze. Serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek         – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa

Środa           – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Mieczysław Piszczek…. Wieczny odpoczynek…..