Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła (3 VII 2022 r.)

Dziś wypada św. świętego Tomasza apostoła.

Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach.

Dziś o 16.30 zmianka tajemnic różańca, a składka przeznaczona jest na budowę
i wykończenie kościoła i plebanii.

Przypominamy, że w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna w środę od 8.30 do 9.30 i w czwartki od 17.00 do 18.00.

W ubiegłą niedzielę ks. Andrzej Szczotka, proboszcz Parafii św. Marcina z Tours, został odznaczony prezydenckim medalem – Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w zakresie pracy duszpasterskiej, kultury, budowy nowego kościoła i restauracji  perełki neogotyckiej – kościoła św. Marcina i kaplicy cmentarnej. Wdzięczni jesteśmy Panu Prezydentowi, za to odznaczenie. Jak podkreślił ks. Andrzej – nie jest to tylko jego wyróżnienie, lecz dla całej naszej wspólnoty, starej i nowej parafii, która tak pięknie współpracowała z byłym ks. proboszczem Andrzejem Szczotką.

1. lipca odbędzie się XXX Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Żbickiej i z Czułowa. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Środa           – wspomnienie św. Teresy Ledóchowskiej

Piątek           – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana i wyprowadziliśmy