Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła (8 VIII 2021 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W piątek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie od 17.15. następnie o 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim i procesja. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski.

W następną niedzielę wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. poświęcamy bukiety z ziół i kwiatów. W tym dniu siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzać zioła, a całkowity dochód będzie przeznaczony na misje kapucyńskie.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(2), Reymonta, Szarych Szeregów, Żbickiej i Róża św. Rodziny. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy,
patronki Europy
Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy
Piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
Sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika