Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła (5 IX 2021 r.)

Dziś o godz. 16:15 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebani. Za tydzień w niedzielę  12 września przed kościołem – na prośbę Caritas Polska – zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym z Afganistanu.

W najbliższą środę 8 września spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VI, VII i VIII. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy dziewczęta z kl. I – VI  na spotkania scholi, które odbywają się w piątki o godz. 16:00 w nowej salce na plebanii. Schola śpiewa na Mszy św. o godz. 11.00. Do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziny wraz z dziećmi. Po każdej Mszy Świętej dla dzieci rozdawane są obrazki z niedzielną Ewangelią

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:00 w kościele. Zapraszamy chłopców z kl. III – VI.

Od piątku rozpoczyna swoje spotkania Oaza Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII oraz szkół średnich na godz. 19:00 do nowej salki na plebanii.

W przyszłą niedzielę 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W związku z tą wielką uroczystością, zapraszamy na Triduum przygotowujące do beatyfikacji. Od czwartku do soboty, podczas wieczornych Mszy Świętych, okolicznościowe kazanie oraz modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę (11. września), parafia św. Marcina organizuje pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy również w naszym kościele w zakrystii. A w niedzielę 12 września o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w kolejnym Krzeszowickim Wieczorze Chwały w parafii św. Marcina.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika

Środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy i św. Piotra Klawera, prezbitera

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego kościoła śp. Andrzeja Kaletę. Wieczny odpoczynek…