Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 18 X 2020 r.

Dzisiaj wypada w naszej parafii odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Wspomnienie liturgiczne w czwartek. Sumę odpustową odprawi ks. bp Janusz Mastalski o godz. 11.00.

We wtorek będziemy obchodzić uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od wielu lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem w kancelarii (najlepiej we wtorki). Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(3), Krawczyńskiego, Nad Potokiem, Legionów Polskich, Leszczynowej, Polaczka, Reymonta, Szarych Szeregów, Żbickiej i Róża M.B. Kalwaryjskiej  . Serdeczne Bóg zapłać.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 2302 zł. Ofiarodawcom i młodzieży kwestującej serdecznie dziękujemy.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

Jest dyspensa naszego Ordynariusza od obowiązkowego uczestnictwa we Mszy św. pod grzechem w niedziele i święta – do odwołania.

Ponieważ liczba zakażonych koronawirusem w ostatnim czasie poważnie wzrosła, dlatego przypominamy i bardzo prosimy, aby uczestnicy we Mszy św. przebywający w kościele mieli założone maseczki nie tylko na ustach ale także nosie, by nie roznosić zakażenia. W kościele zajmujemy miejsca w odległości 1.5 m. od sąsiada.

  • ●●

Gminne Biuro Spisowe informuje, że od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie Polski trwa Powszechny Spis Rolny. Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

─ infolinię spisową, dzwoniąc pod numer 22 279 99 99,
─ samospis internetowy,

─ wywiad bezpośredni lub telefoniczny, przeprowadzany przez rachmistrza spisowego.

Wyniki spisu rolnego pozwolą dowiedzieć się, jak rozwinęło się polskie rolnictwo w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą polskim rolnikom i rządowi, podejmować trafne decyzje, poparte analizą wiarygodnych danych. Wyniki spisu rolnego będą również wykorzystane przez Komisje Europejską do ustalenia wielkości dotacji dla obszarów wiejskich w krajach członkowskich.