Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła (19 XI 2021 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika. Obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Ze względu na złą pogodę i zimno, nie będzie dzisiaj Mszy św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach.

Spotkanie do bierzmowania dla kl. VIII w najbliższą środę i czwartek o godz. 19:00 w kościele. Młodzież wybiera jeden z możliwych terminów.

W piątek 24 września zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18:00 Msza Święta z formularza o Miłosierdziu Bożym, kazanie tematyczne, a po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Po błogosławieństwie możliwość uczczenia poprzez dotyk relikwii naszego Patrona. Św. Jan Paweł II był Apostołem Bożego Miłosierdzia, dlatego chcemy regularnie gromadzić się na tym nabożeństwie w każdy czwarty piątek miesiąca.

W dniach 25-26 września odbędzie się 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa”. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Zarząd Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej zaprasza wszystkich członków oraz chętnych do pracy na Walne Zebranie Sprawozdawcze w dniu 26 września o godz. 10.00 w salce domu parafialnego przy kościele św. Marcina.

W niedzielę 3. października rozpocznie się kurs przedmałżeński w salce katechetycznej  przy kościele św. Marcina.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Żbickiej(2) i Róża Rodziny z Nazaretu. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej Oddziału Krzeszowice będą obecni w naszym Kościele. Prowadzona będzie kwesta na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Będzie można także zapoznać się z ich działalnością i wolontariatem. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim, prezbitera,

Pawła Chong i Towarzyszy

Wtorek         – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Środa           – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej

Czwartek      – wspomnienie św. o. Pio, zakonnika