Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła (3 X 2021 r.)

Dzisiaj o godz. 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny będzie w lutym w przyszłym roku.

O godz. 16.00 będzie zmianka różańcowa, a o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które  odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

Wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej zebrali na kweście 3.497,68 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W środę i czwartek o godz. 19:00 spotkanie do bierzmowania dla kl. VIII. Młodzież wybiera jeden termin.

W przyszłą niedzielę wypada 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. W całym kraju kwestować się będzie na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2000 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem młodzież będzie kwestować na ten cel.
Ponieważ zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, prosimy powoli porządkować obejście wokół grobów swoich bliskich.

W sobotę, 9. października organizowany jest wyjazd na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Wyjazd autokaru sprzed kościoła św. Marcina o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Stopki, Szarych Szeregów i Żbickiej(2). Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Wtorek         – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Środa           – wspomnienie św. Brunona, prezbitera.

Czwartek          – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota          – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

• ●●

Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach ogłasza akcję poboru krwi, która odbędzie się 6. października b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ulicy Długiej 22 w godzinach od 9.00 do 11.00.