Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła (30 X 2022 r.)

Dziś w naszym kościele głosi Słowo Boże i zbiera składkę ks. Stanisław Murawski pracujący w Ukrainie w Odessie.

Również dziś kwestuje przed kościołem Maltańska Służba Medyczna na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego oraz działalność charytatywną.

We wtorek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. W kościele św. Marcina będą nieszpory żałobne o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 w naszym kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami.

Natomiast w środę wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Na cmentarzu przy krzyżu Msza św. godz. 15.30. Wcześniej, o godz. 15.00 na cmentarzu rozpoczniemy procesję żałobną z wypominkami. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

W tych dniach warto zyskać Odpusty za zmarłych:

  1. a) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna. Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  2. b) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach: od l do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

Aby umożliwić zyskanie odpustu zachęcamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w poniedziałek 31 października od 17:00 do 18:00.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.

W zakrystii można zgłaszać chorych do odwiedzin na pierwszy piątek.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. W  Oktawie Wszystkich Świętych czyli do 8 listopada modlitwą różańcową będziemy się modlić za dusze wypominane w listopadzie.

W przyszłą niedzielę będzie zmianka różańcowa o godz. 16.00, a składka będzie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(3), Modrzewiowej, Podleśnej, Polaczka, Słonecznej, Szarych Szeregów(2), Wyzwolenia, Żbickiej(3), i z ul. Lipskiej w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek          – uroczystość Wszystkich Świętych

Środa          – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Piątek           – wspomnienie św. Karola Boromeusza
Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Karola Szałasa. W piątek o 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Jego intencji, serdecznie zapraszamy. Składając najserdeczniejsze życzenia, ogarniajmy Go wdzięczną modlitwą za cały trud i serce, które oddaje naszej parafii. 

            W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Zofię Kulczycką…… wieczny odpoczynek…..