Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła (31 X 2021 r.)

Jutro wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. W kościele św. Marcina będą nieszpory żałobne o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 w naszym kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami.

We wtorek wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Na cmentarzu przy krzyżu Msza św. godz. 15.30. Wcześniej, o godz. 15.00 na cmentarzu rozpoczniemy procesję żałobną z wypominkami.

Na niektórych grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem Andrzejem Szczotką. Tym grobom grozi likwidacja – nawet, jeśli ta kartka zostanie usunięta lub położona na innym grobie.

W tych dniach warto zyskać Odpusty za zmarłych:

  1. a) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna. Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  2. b) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach: od l do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

 

W czwartek wypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – imieniny Księdza Proboszcza Karola Szałasa. Polecamy Go Bogu w naszych modlitwach, i życzymy obfitych łask Bożych, potrzebnych Mu w życiu kapłańskim i w proboszczowskim posługiwaniu. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji w czwartek o godz. 18:00.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.

W zakrystii można zgłaszać chorych do odwiedzin na pierwszy piątek.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. W  Oktawie Wszystkich Świętych czyli do 8 listopada modlitwą różańcową będziemy się modlić za dusze wypominane w listopadzie.

W przyszłą niedzielę będzie zmianka różańcowa o godz. 16.00, a składka będzie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Krzemionki, Stopki, Szarych Szeregów(2), Wyzwolenia, Żbickiej(5) i Lipskiej w Krakowie. Ofiarodawcom składamy podziękowania.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza bpa