Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła (6 XI 2022 r.)

Dzisiaj zmianka różańcowa o godz. 16.00, o 16.30 różaniec za dusze wypominane w listopadzie.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

W środę i czwartek 9 i 10 listopada o godz. 18:45 spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VIII. Przychodzimy na jeden z podanych terminów. Serdecznie zapraszamy.

W piątek wypada 11 listopada a więc Święto Niepodległości. O godz. 11.00 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę św. za naszą Ojczyznę. Zapraszamy wszystkich.

W następną niedzielę dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym i jednocześnie święto rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

Grupa Charytatywna z naszej parafii oraz Maltańska Służba Medyczna oddział Krzeszowice serdecznie dziękuje za złożone dary, które zostały już zawiezione bezpośrednio do wschodniej części Ukrainy. Zebrano m.in. 85 kocy, 167 kurtek, 173 pary ciepłych skarpet, 18 kołder i śpiworów, 67 ręczników, 417 czapek, szalików i rękawiczek, ponad 400 sztuk innej zimowej odzieży oraz kule i wózek inwalidzki. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Krzemionki, Reymonta(2),Wyzwolenia, Żbickiej(5) i Pielgrzymi do Sanktuariów Maryjnych w Pasierbcu, Limanowej i do św. Kingi. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Środa          – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Czwartek     – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Piątek           – wspomnienie św. Marcina z Tours

Sobota          – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika