Wszystkich Świętych

Dzisiaj wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nieszpory żałobne o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami. Składka jest przeznaczona na dokończenie naszego kościoła. Ze względu na popołudniową procesję na cmentarzu zmianka różańcowa odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 u św. Marcina.

Jutro – Dzień Zaduszny. Msza św. na cmentarzu o godz. 9.00, potem procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

Prosimy składać śmieci w nowej części cmentarza – do kontenera: szkło, plastiki, natomiast kwiaty, trawę i liście obok kontenera. Na niektórych grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja, nawet, jeśli ta kartka zostanie usunięta i przełożona na inny grób.

Ze względu na sprawny dojazd do cmentarza, w dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będzie obowiązywał jednokierunkowy ruch kołowy ul. Chłopickiego w kierunku cmentarza i na wysokości cmentarza wjazd na ul. Parkową w stronę ul. Grunwaldzkiej i Nowej Wsi.

W tych dniach warto zyskać Odpusty za zmarłych:

  1. a) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna. Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  2. b) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cier­piące; odpust ten w dniach: od l do 8 listopada (włącz­nie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

Jutro, Dzień Zaduszny, wypada 15. rocznica śmierci ks. prałata Juliana Bożka. W jego intencji i za zmarłych na cmentarzu odprawimy Mszę św. o godz. 9.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę rozpocznę się Misje Parafialne w starej i nowej parafii. Szczegóły na folderach, które prosimy zabrać ze stolika z gazetami. Szczegółowa plan przygotowań na stronie :  Plan przygotowań do konsekracji kościoła

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Danka, Kościuszki, Krzywej, Nowej Wsi, Na Wzgórze, Szkolnej, Targowej, Rynku, Gwoźdźca, Reymonta, Szarych Szeregów i z Czatkowice Górne. Serdeczne Bóg zapłać.