XXXIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Dzisiaj o godz. 11.00 ks. kard. Stanisław Dziwisz dokona uroczystej konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy parafian obydwu parafii na tę uroczystość. Z tego względu w starym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. O godz. 16.30 – różaniec z wypominkami i Msza św. o godz. 17.00.

Dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele zespół księży misjonarz „Kapela N Reaktywacja” da koncert „Chwała Boża na maxa !!!”.

Dzisiejsza składka jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w r. 2016.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w kościele św. Marcina.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na dokończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Czatkowic Gr, Długiej, Reymonta, Szarych Szeregów i Róża M.B. Szkaplerznej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.
Wtorek         – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
Środa           – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
Czwartek      – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Piątek           – wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
Sobota          – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.