Święto Świętej Rodziny

Od jutra  (28.12.2015) ze względu na kolędę Msze święte św. w naszym kościele będą celebrowane o godzinie 7.00 rano do 23 stycznia.

W czwartek wspomnimy św. Sylwestra, papieża. Na zakończenie roku 2015 o godz. 18.00 Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu ze śpiewem „Święty Boże” i hymnem dziękczynnym „Ciebie, Boga wysławiamy”.

W piątek Nowy Rok 2016Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 49. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedziele.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 pierwsza w naszym kościele zmianka tajemnic różańcowych, a składka w tym dniu na dokończenie naszego kościoła.

Zarząd Osiedla Żbik zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla na spotkanie opłatkowe do Remizy OSP Żbik w dniu 6.stycznia 2016 o godz. 16.00

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Krakowskiej, Wężyka, Róża M.B. Kalwaryjskiej i Nawojowej Góry. Bóg zapłać.

Poniedziałek – święto świętych Młodzianków, męczenników.
Sobota           – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

W poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Program kolędy jest taki sam jak przez poprzednie lata. Kolęda gromadzi całą rodzinę na modlitwie i błogosławieństwie kapłana. W domu nakrywamy stół obrusem, stawiamy na nim krzyż, świece, talerz z wodą święconą, którą pobieramy z zakrystii, i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują na stole zeszyty do religii i indeksy.

Plan wizyty duszpasterskiej : >>> kliknij aby zobaczyć <<<