Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

zeslanie

W poniedziałek jest Święto Matki Kościoła. W tym dniu w naszej świątyni odprawimy Msze św. o godz.  9.00, 11.00, 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy św.

W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele św. Marcina.

W piątek, 20 maja, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste powitanie symboli ŚDM i Msza św. Zachęcamy do udziału.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

W najbliższą sobotę 21 maja o godz. 9.00 w kościele Księży Misjonarzy na Stradomiu w Krakowie przyjmie święcenia kapłańskie nasz parafianin dk. Tomasz Gawlik. Natomiast Uroczysta Msza święta Prymicyjna odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 29 maja o godzinie 11.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Polecam wszystkim modlitwę za naszego diakona.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Modrzewiowej, Słonecznej, Szarych Szeregów. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek     – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana