V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

W przyszłą niedzielę Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed kościołem na półkolonię dla dzieci z najuboższych rodzin.

Pierwszego czerwca Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd do Częstochowy.

Wspólnota osób niepełnosprawnych „Obuzki” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie otwarte w sobotę 25 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. w kościele św. Marcina o godz. 15:00, którą w intencji śp. Marty Dąbkowskiej będzie sprawował ks. kan. Jan Leśniak. Po Mszy świętej dalszy ciąg spotkania w domu parafialnym. Wspólnota zaprasza wszystkich, zwłaszcza osoby, które chciałyby dołączyć do grupy. 

W minionym tygodniu na budowę naszego Kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Dąbrowskiego (2), Długiej, Na Skarpie i Róża św. Rodziny z Nazaretu. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

Wtorek         –  wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

Środa            – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy

Piątek           – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Przewodniczący Zarządu Osiedla Żbik informuje, że w dniu 25 maja 2019 (sobota) o godz. 19.00 I termin i 19.15 II termin w remizie OSP Żbik odbędzie się zebranie mieszkańców os. Żbik.

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza na tzw. „Majówkę Hrabiny Zofii” oraz na Wiosenny Jarmark Tradycji i Rękodzieła, od piątku do niedzieli. Szczegóły na plakatach.