V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

Jutro o godz. 17.30 odprawimy pierwsze Nabożeństwo Majowe z procesją po kościele. Nabożeństwo majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.

W czwartek, 3 maja, wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina konferencja dla klas VII i II gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, o godz. 11.00 w kościele św. Marcina rocznica I Komunii świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci przed uroczystością przychodzą do spowiedzi w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce przy kościele św. Marcina rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych, o 16.00 będzie zmianka różańcowa, a składka w tym dniu będzie przeznaczona na budowę naszej świątyni.

 Księża Misjonarze z Nowej Wsi w Krzeszowicach zapraszają na sumę odpustową ku czci św. Stanisława bpa i męczennika w niedzielę 6 maja o godz. 12.00.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej i Sosnowej. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa V, papieża

Wtorek          – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Środa             – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek          – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, hutników i strażaków

Sobota           – wspomnienie bł. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana

●●●

7 maja w Krzeszowickim Centrum Zdrowia przy ul. Legionów Polskich 30, w godz. od 9.00 do 17.00 odbędą się badania densytometryczne kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej.