V Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka o pomoc humanitarną dla Ukrainy, przed kościołem jest zbiórka do puszek na ten cel. Po każdej Mszy św. prezentuje się „Equipes Notre Dame” działająca w naszej parafii. Dla chętnych będzie spotkanie z członkami tego ruchu w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina dzisiaj o godz. 16.00.Wieczernik

We wtorek w Sali Herbowej w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00 odbędą się przesłuchania uczestników Przeglądu Piosenki Religijnej organizowanego przez naszą parafię  i Urząd Gminy, są one otwarte, można przyjść i posłuchać. Zachęcamy!

W sobotę o godz.17.30 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwo majowe będziemy odprawiać codziennie o godz.17.30, a w niedzielę o 16.30. Msze św. w maju będę odprawiał o godz. 18.00 ze względu na nabożeństwa majowe.

W przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym przy św. Marcinie rozpocznie się nowy cykl kursu przedmałżeńskiego, a o 16.30 zmianka różańcowa. Składka w następną niedzielę jest przeznaczona na dokończenie naszej świątyni.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym u św. Marcina będzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty
Czwartek     – wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika i św. Ludwika Marii  Grignon de Montfort, prezbitera
Piątek            – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
Sobota           – wspomnienie św. Piusa V, papieża

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego, Filia w Krzeszowicach serdecznie zaprasza wszystkie osoby powyżej 50 roku życia, zainteresowane podjęciem zatrudnienia do skontaktowania się  z Filią Urzędu Pracy w Krzeszowicach ul. Kolejowa 1. Dla osób chętnych przewidziane są  formy pomocy w postaci: staży, szkoleń oraz  dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.