V Niedziela Wielkanocy

3 majDziś tj. 3 maja 2015 o 16.00 w Domu Parafialnym przy św. Marcinie rozpocznie się nowy cykl kursu przedmałżeńskiego, a o 17.00 tamże zmianka różańcowa. Składka jest przeznaczona na budowę naszego kościoła.

Dzisiaj o godz. 18.00 kościele św. Marcina odprawiona zostanie Msza św. w intencji maturzystów. Zapraszamy maturzystów, ich rodziców oraz nauczycieli.

w Piątek 8 maja odprawimy Mszę św. o godz 8.00 w intencji  szkoły podstawowej z okazji dnia patrona, którym jest Henryk Sienkiewicz.

W piątek o godz. 18.30 w salce u św. Marcina odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

Księża Misjonarze z Nowej Wsi zapraszają na sumę odpustową ku czci św. Stanisława BM w sobotę 9 maja o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę w kościele św. Marcina o godz. 9.00 i 11.00 odbędzie się I Komunia święta dzieci z naszego miasta. Spowiedź dzieci i ich rodzin – w sobotę od godz. 16.00 do 18.00 również w kościele św. Marcina.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Do udziału zaprasza nas serdecznie ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz prosi, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, modlili się za poszkodowanych i zorganizowali zbiórkę do puszek na pomoc dla nich. W przyszłą niedzielę, zatem Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na ten cel.

Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Podobna zbiórka odbędzie się we wszystkich diecezjach Polski. Pieniądze zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Nepal. Można też wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001, z dopiskiem „NEPAL”.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę w dniach od 13 do 23 maja br. do Mariazell – Padwa – Turyn (do św. Całunu) – La Salette – Carcassonne – Lourdes – Rocamadour – Nevers – Freiburg – Walldurn – Vierzehnheiligen – Bamberg – Norymberga – Drezno. Koszt 2890 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

W minionym tygodniu na budowę kościoła naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Żbickiej, Wyzwolenia, Kościuszki i Czatkowic Górnych. Ofiarodawcom – Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, hutników i strażaków
Wtorek – wspomnienie bł. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana
Środa – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
Piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika