V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

W obliczu epidemii Kościół powszechny znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji. Z głęboką wiarą w Bożą obecność oraz w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za zdrowie oraz życie wiernych i całego społeczeństwa, bazując na zarządzeniach metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, przekazujemy informacje na temat funkcjonowania parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach w najbliższym czasie.

  1. W Mszach Świętych, pogrzebach i nabożeństwach uczestniczyć może maksymalnie 5 osób (nie licząc posługujących), a pierwszeństwo przyznaje się tym, którzy zamówili daną intencję mszalną (wejście do kościoła wyłącznie przez zakrystię).
    2. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany jest codziennie przed Mszą Świętą od godz. 17.00. Możliwość spowiedzi w salce za zakrystią i w kaplicy naszego kościoła.
  2. Komunię Świętą można przyjąć tradycyjnie lub na rękę. Osoby pozostające w stanie łaski uświęcającej zachęcamy do korzystania z Komunii duchowej.
  3. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, w trosce o zdrowie osób starszych, księża nie odwiedzą przed świętami chorych w domach (nie będzie także Mszy św. na osiedlach w Czatkowicach i Żbiku), ale w przypadku zagrożenia życia są gotowi do spełniania posługi sakramentalnej o każdej porze dnia i nocy.
  4. Odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Pierwsza komunia św. jest przesunięta w czasie.
  5. Grupa Charytatywna działająca przy parafii św. Jana Pawła II prowadzi akcję „Chleb dla Seniora”, w której wolontariusze służą pomocą osobom starszym i każdemu, kto potrzebuje wsparcia (np. pomoc w zrobieniu zakupów). Kontakt pod numerem: 607 649 087.
  6. Kancelaria parafialna dostępna jest tylko i wyłącznie w sprawach pilnych (formalności związane z pogrzebem). Pozostałe kwestie (np. przełożenie terminów ślubów, chrztów, zamawianie intencji Mszy Świętych, inne pytania) prosimy omawiać telefonicznie. Kontakt pod numerem: 12 282 64 32.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedzi św. w kościele nie będzie.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową, nie będzie poświęcenia palm i procesji z palmami.

Baranki wielkanocne można nabywać w zakrystii i podczas spowiedzi w domu parafialnym po 6 zł. Można dorzucić ofiarę na dzieła miłosierdzia w parafii.

Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia o przedłużeniu terminu wyłożenia do publicznego wglądu projektów związanych ze zmianami miejscowego zagospodarowana przestrzennego.
Na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej(2) i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.