V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego postu ogłoszenia parafialne

Dzisiaj, Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem caritasowskie baranki. Cena – 6 zł. (można coś dorzucić na dzieła charytatywne w naszych parafiach).

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.30. Zachęcamy dzieci do przygotowania palm.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w naszym kościele  w Wielki wtorek od godz. 14.00 do 18.00, a w kościele św. Marcina – w środę od 8.00 do 18.00 z przerwami: 10.00–10.30, 12.00–14.00, 16.00–16.30.

W sobotę o godz. 9.30 w Kościele św. Marcina będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – osobom chorym i w podeszłym wieku. Od godz. 9.00 będzie możliwość dla nich spowiedzi.

 Od godz. 9.00 w sobotę będę spowiadał w domach tych chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Proszę te osoby zgłaszać do piątku w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.  Natomiast we wtorek o godz. 15.00 w Żbiku, a w Czatkowicach Górnych w środę o godz. 14.00 odprawię Mszę św. dla chorych. Prosimy krewnych i sąsiadów o doprowadzenie chorych na Mszę św.

W sobotę wypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego Kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej(2)– Serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 20 marca, o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się Walne Zebranie Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15.
Ks. dziekan organizuje pielgrzymkę do Grecji i Włoch, śladami św. Pawła, św. Andrzeja i św. Marka w dniach 25.06 – 6.07. b.r. W programie: Filipi – Kavala – Athos – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Patras – Ancona – Loreto – Wenecja. Koszt: 2650 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Szczegóły w gablotce.

Także jest pielgrzymka AGH do Rzymu, w której uczestniczy nasza parafia, w dniach 2.06 – 11.06. b.r. W programie: Bolonia – Loreto – Manoppello – San Giovanni Rorotndo – Monte Sant’Angelo – Rzym – Watykan – Collevalenza – Cascia – Nursja – Peruggia – La Verna – Maria Saal. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

W przyszłą niedzielę Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzać przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje kapucyńskie.