V Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Agaty. O godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński i trwać będzie przez kolejne 4 niedziele.
O 16.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła.

W sobotę (11 lutego), z okazji Ogólnoświatowego Dnia Chorych, organizujemy dla chorych i ludzi w podeszłym wieku pielgrzymkę do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła św. Marcina. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 18 marca. Zgłoszenia u ks. Dziekana Andrzeja Szczotki.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z ławki pod chórem można wziąć sobie tomik poezji o miłosierdziu Bożym zatytułowany „Oblicza Miłosierdzia” .

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek –  wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
Wtorek          –  wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy
Piątek            –  wspomnienie św. Scholastyki, siostry św. Benedykta
Sobota           –  wspomnienie Matki Bożej z Lourdes

Maltańska Służba Medyczna działająca przy parafii św. Marcina zaprasza na kurs Pierwszej Pomocy, organizowany w dniach 11 – 12 lutego b.r. Kurs obejmuje 16 godzin, koszt kursu – 50 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii w po Mszach św. do dzisiaj, lub we wtorek 7 lutego o godzinie 18.00 podczas spotkania w Domu Parafialnym. Ponadto Maltańska Służba Medyczna zaprasza do włączenia się w wolontariat osoby chcące nieść pomoc zgodnie z duchem Zakonu Maltańskiego, także osoby z wykształceniem medycznym: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Spotkania odbywają się w każdy 1 i 3 wtorek miesiąca o godzinie 18.00.