V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia 5 NIedziela Zwykła Krzeszowice

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Klary Szczęsnej. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 16.00. Jutro i we wtorek adoracja od 8.00 do 18.00.
O godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński i trwać będzie przez kolejne 4 niedziele. O 16.15 zmianka tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie kościoła

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (22.05).

W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na rzecz ubogich w naszej mieście. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki 17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W czwartek (11 lutego), z okazji Ogólnoświatowego Dnia Chorych, organizujemy dla chorych i ludzi w podeszłym wieku pielgrzymkę do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed kościoła św. Marcina. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Ks. dziekan organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 15 do 22 października. Cena 1040 $ + 600 zł. Zgłoszenia u ks. dziekana Andrzeja Szczotki*

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Działkowej, Wrzosowej i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa     – wspomnienie św. Scholastyki,

Czwartek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes