VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

Dzisiaj wypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 16.00 w kościele św. Marcina rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych.

 O 16.00 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na budowę naszego kościoła.

We wtorek wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona polski i naszej archidiecezji. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Do udziału serdecznie nas zaprasza ks. abp Marek Jędraszewski.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym przy św. Marcinie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek (11 maja), w święto patronalne Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach im. H. Sienkiewicza, o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników tej szkoły. Zapraszamy na nią nauczycieli, uczniów i rodziców.

W sobotę 12. 05. o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych z klas a, b i c, które przystąpią do I-szej komunii św. w  następną niedzielę w kościele św. Marcina.  Dzieci przychodzą na nabożeństwo pokutne o godz. 15.40.

W niedzielę o godz. 11.00 uroczystość pierwszej Komunii świętej dla klas A, B i C w kościele św. Marcina.

W następną niedzielę 13. Maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie w naszym Kościele, które będą odprawiane 13 dnia każdego miesiąca do października. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach, które w tym roku będzie prowadził ks. Mateusz Hosaja obecny wicerektor Seminarium Duchownego w Krakowie.

Program nabożeństw fatimskich jest następujący:

– o godz. 16.15 różaniec prowadzony przez Róże

– o godz. 17.00 Msza św. z kazaniem fatimskim i procesja fatimska

– adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski

W następną niedzielę kwestować przed kościołem będzie Świetlica Terapeutyczna w Radwanowicach.