VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Wniebowstapienie Pana Jezusa

Dzisiaj wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika jest przeniesiona na poniedziałek. O godz. 9.00 wyrusza tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski.

Nabożeństwo majowe odprawiam codziennie o godz.17.30 a w niedzielę o 16.30.

Spotkanie Kręgu Biblijnego – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina.

 Tamże w piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W najbliższą niedzielę, 15 maja, w naszym Kościele o godz. 11.00 będzie Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii św. dzieci.

W przyszłą niedzielę kazania w naszym Kościele będzie głosił ks. Krzysztof Tekieli. Kazania

będą poświęcone tematyce koronacji obrazu Matki Boskiej w Sance. Foldery mówiące o tym wydarzeniu można wziąć z ławki pod chórem.

Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 14 maja, od godz. 21.00 do 2.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Żołnierzy Września, Czatkowic Górnych, z Tenczynka z ulicy Zwierzynieckiej i Róża Ducha św.  Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny

Piątek   – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Sobota  – święto św. Macieja, Apostoła

●●●

W piątek (13 maja), w święto patronalne Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach im. H. Sienkiewicza, o godz. 8.00 w kościele św. Marcina będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji uczniów, ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników tej szkoły. Zapraszamy rodziców dzieci.