VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

Dziś po Mszy św. o 11.00 rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św. W poniedziałek i we wtorek od 7.30 do 18.00. Znajdźmy w te dni chwilę czasu na spotkanie z Chrystusem.

W naszej archidiecezji rozpoczyna się jutro okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W środę 26 lutego rozpoczyna się Wielki Post. W środę Popielcową obrzęd posypywania głów popiołem. Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.

Zachęcamy do uczestnictwa w wielkim poście w nabożeństwach. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.15. zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 – zmianka różańcowa. Składka w następną niedzielę będzie przeznaczona na budowę kościoła i plebanii.

W sobotę 29 lutego, parafia św. Marcina organizuje wyjazd do kina Kijów w Krakowie na film pt. Najświętsze Serce. Film rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Alacoque i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa. Zachęcamy do obejrzenia tego pięknego filmu. Wyjazd w sobotę o godz. 10:00 sprzed kościoła św. Marcina. Zapisy w zakrystii i kancelarii do środy, koszt  30zł.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Jurajskiej i Powstańców Śląskich. Serdeczne Bóg zapłać.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że od dnia 3 marca do 16 marca 2020 trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021. Zapisów można dokonać w sekretariacie szkoły przy ul. Długiej 22 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00. bliższe informacje w gablocie parafialnej.

Parafia w Woli Filipowskiej organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 12-20 maja. Maja jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w gablocie parafialnej. Program również do zapoznania w zakrystii.

Również są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez naszą parafię szlakiem Sanktuariów Wschodu w dniach 8-12 lipca. Szczegółowy program w gablotce przed Kościołem i w zakrystii.