VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 do Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek i wtorek – od godz. 7.30 do 18.00.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz.  7.00, 16.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (11.06).

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – o 17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka w tym dniu jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina  będzie konferencja dla klas I i II gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Również tam w piątek o godz. 18.30 odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W sobotę, 4. marca będzie czuwanie modlitewne w Czernej. Bliższe informacje w gablotce.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Żbickiej i Żołnierzy Września. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Sobota – święto św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

●●●

W dniach od 03-03 do 05-03-2017 odbędą się rekolekcje franciszkańskie w domu rodziny franciszkańskiej na ul. Legionów Polskich 19A. temat rekolekcji: Wiara w życiu św. Franciszka z Asyżu i w naszym życiu.  Rekolekcje rozpoczną się dn. 03-03-2017 o godz. 18,00 Mszą św.  

Dyrekcja i Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach zaprasza na Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w środę 1 marca o godz. 9.30. Rozpocznie się przy ul. Krakowskiej 15.