XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym), a dzisiaj (niedziela)  o 16.30.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny, tak jak co dzień w naszym kościele w tym roku 100 rocznicy urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna po kościele.

W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Wypada też wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.

Zapraszamy do kościoła św. Marcina na Krzeszowicki Wieczór Chwały, który odbędzie się  w przyszłą niedzielę, 21. czerwca o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła i plebanii złożyły ofiarę, oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(2), Grunwaldzkiej, Jasnej, Polaczka, Na Skarpie, Widokowej, Żbickiej(2), Cyganka z Nawojowej Góry i z ul. Krakowskiej również z Nawojowej Góry.    Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę, szlakiem sanktuariów wschodu w dniach 8 do 12 lipca. Na trasie m. in. Kodeń, Grabarka, Wigry, Gietrzwałd, i Warszawa. Szczegóły w gablocie i w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona „Caritasu”