XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 (z nabożeństwem czerwcowym), a dzisiaj (niedziela) –  o godz. o 16.30.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna po kościele. W tym dniu wypada też wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wypada też uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach.

W ubiegłą niedzielę Świetlica Terapeutyczna Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach zebrała na kweście 2263,30. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Środa          – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy i św. Zygmunta Gorazdowskiego,
     prezbitera

Czwartek      – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła