XII Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej kwestuje przed kościołem na zorganizowanie półkolonii dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w prace tego zespołu i tym wszystkim, którzy tę dobroczynną działalność dzisiaj wspierają.

W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzą: ks. Jan Leśniak i ks. Jan Warta. Życzymy im potrzebnych łask Bożych i polecamy ich Chrystusowi w naszych modlitwach.

Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego – w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

W piątek Msze św. na zakończenie roku szkolnego:

godz. 8.00 dla młodzieży gimnazjalnej (w nowym kościele)

▬ godz. 8.00 dla młodzieży szkół ponadpodstawowych (w starym kościele)

▬ godz. 10.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej (w starym kościele)

Osoby w wieku od 15 lat w górę, zainteresowane współpracą przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Krzeszowicach, zaproszone są na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę (28.06.2015) po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Światowe Dni Młodzieży, to niepowtarzalna okazja, by czując się młodym duchem, pogłębić relacje z Bogiem i ludźmi. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, uwag i pomysłów dotyczących tego wielkiego wydarzenia. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina da koncert chór „ALLEGRIA” z naszej Parafii. Szczegóły na afiszu w gablotce.

burza na jeziorzeOjcowie Karmelici z Czernej zapraszają na XI Karmelitańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Czernej w dniach od 2 do 5 lipca. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem św. Marcina.

Słuchacze Radia Maryja organizują XXIII pielgrzymkę na Jasną Górę – 12 lipca.

W minionym tygodniu na budowę nowej naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej i Na Wzgórze. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek  – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego.

Sobota – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.