XIII Niedziela Zwykła

13 niedziela zwykłaDziś w naszym kościele ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 16.30. O 17.00 Msza św.

Rozpoczynamy okres wakacyjny. W tym czasie w Kościele św. Marcina w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30, a w niedzielę chrzcielnej – o godz. 13.00.

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Po Mszy św. wieczornej w Kościele św. Marcina  da koncert chór „Allegria” z Parafii św. Jana Pawła II. Szczegóły na afiszu w gablotce.

W czwartek w Kościele św. Marcina Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00
W pierwszy piątek miesiąca w Kościele św. Marcina spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00

W piątek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym przy Kościele św. Marcina odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W piątek wypada święto św. Tomasza apostoła. Imieniny obchodzi ks. Tomasz Błażejowski. Życzymy mu potrzebnych łask Bożych i polecamy go Chrystusowi w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę w Kościele św. Marcina Msza św. chrzcielna o godz. 12.00, a o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka jest przeznaczona na budowę kościoła na Ćmanach.

Ojcowie Karmelici z Czernej zapraszają na XI Karmelitańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Czernej w dniach od 2 do 5 lipca. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem.

Straż Honorowa NSP i Słuchacze Radia Maryja organizują XXIII pielgrzymkę na Jasną Górę – 12 lipca. Bliższe informacje w gablotce.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Targowej, Słonecznej, Żbickiej i os. Czatkowice. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłą niedzielę Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej zebrał przed kościołami na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin 5305 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zaangażowanym w zespole.

Burmistrz Gminy Krzeszowice i Animatorzy Trzeźwości zapraszają na XI Dzień Trzeźwości w Ośrodku „Vincentinum”, 4 lipca b.r. Ponadto Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd do Lichenia na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwości w dniach 24 – 26 lipca. Szczegóły na afiszach w gablotce.

Poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Wtorek         – wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego