XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020

Dzisiaj wspomnienie św. Marii Goretti, męczennicy i św. Elżbiety Portugalskiej. O godz. 16.00 odbędzie się zmianka różańcowa

 Składka dzisiejsza  jest przeznaczona na budowę i wykończenie Kościoła i plebanii.

Zgodnie z apelem abpa Marka Jędraszewskiego o solidarność z poszkodowanymi w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę przed kościołem odbywa się kwesta  na ten cel.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły  i wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Podleśnej, Na Wzgórze, Nad Potokiem, Ślusarczyka i Szarych Szeregów. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Teresy Ledóchowskiej

Środa                – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Sobota               – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

●●●

Dzisiaj odbędzie się Walne Zebranie Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej w domu parafialnym. Zespół zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działalnością charytatywną. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15. Zarząd dziękuje wszystkim darczyńcom i przyjaciołom za hojność i dary oraz za pomoc młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, harcerzom z Krzeszowickiego Hufca i strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Słuchacze Radia Maryja są zaproszeni na Zjazd Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze, dn. 11. lipca. Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godz. 9.00. Zbiórka o godz. 8.50. Koszt 35 zł. Powrót ok. godz. 19.00. Zgłoszenia telefonicznie: Janina 12-282-12-62,
Krystyna 600-976-086, Maria 12-282-40-28.