XIX Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Zapraszam wszystkich na nabożeństwo Fatimskie dziś od godz. 16.15. O godz. 17.00 Msza św. po Mszy św. procesja fatimska z figurą N.M.P, następnie różaniec fatimski, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

Serdecznie dziękujemy razem z księdzem dziekanem wszystkim, którzy ugościli w ubiegły poniedziałek pielgrzymów ze Skawiny i Czernichowa.

We wtorek wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcamy bukiety z ziół i kwiatów.

We wtorek  siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzały wiązanki z ziół i kwiatów a dochód przeznaczony będzie misje kapucyńskie.

Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 18. sierpniana procesję pogrzebu Matki Bożej i 10. września – na zjazd rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Dziekan ogłasza pielgrzymkę  do Ziemi Świętej w dniach od 15 do 22 października b.r. Zgłoszenia u ks. Dziekana Andrzeja Szczotki.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie naszego kościoła złożyła ofiarę rodzina z ul. Polaczka. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

Środa            – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Sobota          – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej