XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia XIX niedziela zwykłaZakończyły się Światowe Dni Młodzieży. W Krzeszowicach ugościliśmy 1480 pielgrzymów z 12 krajów (Francja, Ekwador, Węgry, Wielka Brytania, Tunezja, Senegal, Togo, Mauritius, Madagaskar, Indie, Burundi oraz z Polski) zarówno w szkołach jak i w rodzinach. Z naszego miasta pielgrzymów przyjęły 154 rodziny, z czego 96 rodzin z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za Państwa gościnność, otwartość i dołożenie wszelkich starań, by pielgrzymom niczego nie brakowało.

Komitet Organizacyjny ŚDM dziękuje również wszystkim osobom, które pomogły zorganizować ŚDM w Krzeszowicach: policji, straży miejskiej i strażakom za pomoc w zabezpieczeniu trasy przejść oraz przebywania pielgrzymów i dbanie o ich oraz nasze bezpieczeństwo; Krzeszowickiemu Ośrodkowi Zdrowia oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Krzeszowicach za pomoc medyczną dla pielgrzymów o każdej porze dnia i nocy; tłumaczom za całodobową gotowość do pomocy zarówno telefonicznej jak i osobistej; dyrektorom szkół oraz ich pracownikom za otwartość na przyjęcie pielgrzymów i wszelką pomoc przez cały tydzień; Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach za udostępnienie hali sportowej na punkt rejestracji pielgrzymów oraz pomoc w zorganizowaniu Festiwalu Młodych; Dziupli Smaku za zorganizowanie warsztatów lepienia pierogów dla pielgrzymów; wszystkim osobom, które wspierały wolontariuszy przy pracy kawą, obiadem, dobrym słowem i przede wszystkim modlitwą. Mamy nadzieję, że czas ten przyniósł dobre owoce dla każdej osoby zaangażowanej w organizację ŚDM.

Wolontariusze z Komitetu Organizacyjnego już teraz wyrażają chęć uczestnictwa w kolejnych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie jako dziękczynienie za łaski otrzymane w czasie ŚDM w Krakowie. Dlatego od dziś przez najbliższe dwa lata przy stoliku z gazetami będzie stała puszka, za pomocą której można wesprzeć młodzież w organizacji wyjazdu do Panamy. Za wszelkie wsparcie już teraz serdecznie dziękujemy.

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. O 16.30 zmianka tajemnic różańcowych,  a potem Msza św. wieczorna. Składka jest przeznaczona  na budowę i wykończenie naszego kościoła.

Dzisiaj o godz. 13.00 zatrzyma się w Krzeszowicach pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu. Pielgrzymów będzie ok. 600.

Straż Honorowa NSPJ organizuje 19. sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki”, Nieszpory i „Procesję Zaśnięcia Matki Bożej”. Szczegóły w gablotce.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi ks. Andrzej Szczotka w dniach od 15 do 22 października br. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

Z kalendarza liturgicznego

Wtorek      – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Środa        – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Czwartek  – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Sobota      – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej