XIX Niedziele zwykła

19 niedziela zwykła

Dzisiaj wypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom, którzy ugościli w piątek pielgrzymów ze Skawiny i Czernichowa zdążających do Częstochowy. Pielgrzymów było ok. 600.

W sobotę, 15. sierpnia, wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcę bukiety z ziół i kwiatów. W tym dniu Ochotnicza Straż Pożarna ze Żbika będzie obchodzić jubileusz 130-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godzinie 13.00 w naszym Kościele, na którą strażacy ze Żbika zapraszają rodziny strażackie oraz mieszkańców Krzeszowic. Po Mszy Świętej na placu przed remizą OSP Żbik ok. godziny 14.30 rozpoczną się uroczystości świeckie. Uroczystości zakończy parada strażackich pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych.

W piątek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym przy św. Marcinie odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Straż Honorowa NSPJ organizuje 14. sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki”, Nieszpory i „Procesję Zaśnięcia Matki Bożej”.

Na budowę naszej światyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Szarych Szeregów. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek        – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Wtorek         – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Czwartek      – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Piątek           – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika