XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Marty.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się krótki koncert muzyki wokalnej – najpiękniejsze arie operowe – w  wykonaniu tenora opery norweskiej w  Oslo Krzysztofa Aureliusza Łuczyńskiego. Zapraszamy.

Również dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Marcina będzie pożegnanie  ks. Wojciecha Barana, który kontynuuje studia doktoranckie, a który przygotowywał dzieci z naszej parafii do pierwszej Komunii św.. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w studiach i dalszej służbie Bogu i ludziom.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych, składka w następną niedzielę będzie przeznaczona budowę naszego kościoła.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu ugościli pielgrzymów z gór.

Bóg zapłać gminie Krzeszowice za dofinansowanie wyjazdu 40 osób z Oazy, młodzieży również z naszej parafii na Mazury.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła ofiarę złożyły rodziny z ul. Długiej, Szarych Szeregów i Żbickiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Poniedziałek          – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek                  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Środa                     – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota                   – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera