XVII Niedziela zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

ogłoszeniaW poniedziałek wypada święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 7.00, która to msza rozpocznie światowe Dni Młodzieży w naszym mieście. Natomiast po Mszy św. wieczornej o 18.00 dokonam uroczystego poświęcenia pojazdów samochodowych, motocykli i rowerów. 

W przyszłą niedzielę, ze względu na papieską Mszę św. ŚDM na Brzegach, przesuniemy Mszę św. z 11.00 na 12.30. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, sprawowanej przez Ojca św. Franciszka na Brzegach, transmitowanej przez TVP.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Bandurskiego i Długiej. Składam serdeczne Bóg zapłać. Składam serdeczne podziękowanie za zrobienie i ufundowanie gabloty na relikwie ornatu św. naszego patrona Panu Wojciechowi Mikołajskiemo. Dziękuję również panom Waldemarowi Chochołowi i Michałowi Mausikowi za zrobienie i ufundowanie światła podświetlającego rozetę  i witraż św. Jana Pawła. Mamy już zrobione  nowe drzwi i nowe ławki które będą może w przyszłym tygodniu. Dziękuję też państwu Sternalskim i Pająkom za lichtarze przed ołtarz, krzyż i lichtarz pod paschał.

Ogłoszenia komitetu Światowych Dni Młodzieży w Krzeszowicach

ŚDM 2016

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek   – święto św. Jakuba Apostoła, i św. Krzysztofa

Wtorek           – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Piątek             – wspomnienie św. Marty.

Czwartek        – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła