XVIII Niedziela zwykła

Dzisiaj, ze względu na papieską Mszę św. ŚDM na Brzegach, w naszym kościele  będzie Msza św. o godz. 9.00 i 12.30. Kolejna Msza św. będzie o 17.00. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, sprawowanej przez Ojca św. Franciszka na Brzegach, transmitowanej przez TVP. Wypada dzisiaj wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

*SierpienSierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 13.00 zatrzyma się w naszym mieście kolejna pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu. Pielgrzymów będzie ok. 600.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. w kościele św. Marcina po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

Tamże w piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na budowę i wykończenie naszej świątyni.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Legionów Polskich, Słonecznej i Wyzwolenia. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła