XVIII Niedziela zwykła

XVIII niedziela zwykłaSkładka jest przeznaczona na budowę naszego kościoła.

U św. Marcina dziś o 17.00 zmianka tajemnic różańcowych.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom, którzy w poniedziałek ugościli ok. 1000 pielgrzymów z gór, zdążających do Częstochowy – czy to zapraszając do domu, czy przy kościele. Dziękujemy Paniom ze Straży Honorowej, Paniom na plebanii i wszystkim, którzy z wielkim poświęceniem przygotowali posiłek. Dziękujemy także właścicielom sklepów, którzy darowali różne produkty żywnościowe. Wszyscy pielgrzymi wiedzą od wielu lat, że Krzeszowice są dla nich niezwykle gościnne. Wierzymy, że Pan Bóg wynagrodzi obficie naszą gościnność.

W piątek, 7 sierpnia, o godz. 13.00 zatrzyma się w naszej parafii kolejna pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu.. Pielgrzymów będzie ok. 600.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek, lecz korzystać z niej podczas Mszy św. w ciągu tygodnia.

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Reymonta. Serdeczne Bóg zapłać.

Straż Honorowa NSPJ organizuje 14. sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki”, Nieszpory i „Procesję Zaśnięcia Matki Bożej”. Szczegóły w gablotce.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi ks. Andrzej Szczotka w dniach od 10 do 17 października br. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

Z kalendarza liturgicznego

Wtorek   – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a