XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłosenia parafialne XXI Niedziala Zwykła jp2krzeszowice

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Piusa X, papieża.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

W piątek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym u św. Marcina odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla nowożeńców, którzy spisali już protokół przedślubny.

W sobotę, 27. sierpnia, odbędzie się 44. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Żarach odbędą się Dożynki Gminne. Informacje na plakatach.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 24. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 4. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Kurs przedmałżeński w parafii św. Marcina rozpocznie się w pierwszą niedzielę października.

Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich serdecznie dziękują za ofiary złożone przy rozprowadzaniu ziół na misje kapucyńskie.

W ubiegłym tygodniu na dokończenie naszego kościoła złożyli uczestnicy pielgrzymki do Matki Bożej w Ostrej Bramie w Wilnie . Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej

Wtorek         –  wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy

Środa           – święto św. Bartłomieja, apostoła

Czwartek      – wspomnienie św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana

Sobota          – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna

●●●

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej zaprasza do udziału w imprezie p.t. „Sztafety znak”. Wymarsz legionistów z Krzeszowic, która odbędzie się 27 sierpnia b.r. w Krzeszowicach i Paczółtowicach. Bliższe informacje na plakatach.