XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017

Dzisiaj wypada wspomnienie  św. Moniki, matki św. Augustyna. Zespół Charytatywny kwestuje przed kościołem na poszkodowanych przez wichury, które przeszły nad Polską.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy piątek miesiąca.

Również w pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych z komunią św.

Animatorzy Trzeźwości z Krzeszowic organizują Drogę Krzyżową w intencji osób uzależnionych od nałogów – 1. września (piątek) w Czernej.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych, Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 25. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 10. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Kurs przedmałżeński  rozpocznie się w pierwszą niedzielę października w salce przy kościele św. Marcina.

Ks. Dziekan informuje że ma  jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w dniach od 15 do 22 października b.r. Zgłoszenia u ks. Dziekana Andrzeja Szczotki.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Na Skarpie i W rzosowej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek         – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela