XXI Niedziela zwykła

XXI Niedziela zwykła KrzeszowiceDzisiaj wypada wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy.
O godz. 13.00 w kościele św. Marcina rozpoczną się Dożynki Powiatowe i Gminne. Informacje na plakatach.

W środę wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W kościele św. Marcina Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00.

W sobotę, 29. sierpnia, odbędzie się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Długiej, Legionów Polskich i os. Czatkowice Górne. Serdeczne Bóg zapłać.

Kurs przedmałżeński w parafii św. Marcina rozpocznie się w I niedzielę października.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na XXIII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 13. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Poniedziałek        – święto św. Bartłomieja, apostoła
Wtorek         – wspomnienie św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana
Czwartek      – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
Piątek           – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła