XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Dzisiaj również przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny polecamy miłosiernemu Bogu oraz prosimy o dar pokoju. O godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę i wykończenie Kościoła i plebanii.

W poniedziałek (jutro) o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły podstawowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Proszę zgłaszać chorych na wizyty w domach w pierwszy piątek miesiąca do czwartku.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, uczącej się w Krzeszowicach i poza Krzeszowicami. Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę świętą o 18.00 oraz spotkanie po Mszy świętej w kościele św. Marcina. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty.

W sobotę (7. września), organizujemy z parafią św. Marcina pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 27. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – w niedzielę, 8. września. Wyjazd o godz. 5.30.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Majowej, róża Jana Pawła II. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła